UJĘDRNIANIE POCHWY
Gabinet oferuje najnowsze metody laserowego leczenia. Praca w trybie QCW - zabiegi endo. Tryb pracy quasi ciągły pozwala na szereg zabiegów takich jak:
- Laserowe obkurczanie i rewitalizacja pochwy Intimalase
- Powiększanie punktu G (preparat Macrolane)
- Zabieg zwężenia wejścia do pochwy nićmi Happy LiftTM Vaginal Narrower.
- Zabieg biostymulacji i rewitalizacji pochwy osoczem bogatopłytkowym (PRP)
- Mała chirurgia
Zespół rozluźnienia pochwy (VRS)
Jest to częste zjawisko opisywane jako utrata optymalnej struktury pochwy, które zazwyczaj związane jest z porodem drogami natury oraz naturalnym procesem starzenia się. Wielokrotne ciąże i porody przyczyniają się do pogorszenia się VRS, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanikanie pochwy. Zespół rozluźnienia pochwy i „luźna pochwa” są bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej. Na rynku dostępny jest cały szereg różnych opcji umożliwiających leczenie VRS, poczynając od metod behawioralnych (ćwiczenia mięśni Kegla), poprzez terapie farmakologiczne (kuracje hormonalne, kremy i spraye poprawiające elastyczność), a kończąc na mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegach chirurgicznych. Pomimo, iż terapie behawioralne i hormonalne są nieinwazyjne i bezpieczne, mają one ograniczoną skuteczność. Z drugiej jednak strony, różnorodne procedury chirurgiczne obiecują o wiele lepszy efekt końcowy za cenę wyższego ryzyka z nimi związanego. Na rynku dostępnych jest obecnie kilka nowoczesnych terapii, między innymi minimalnie inwazyjna i nieablacyjna procedura poprawiająca elastyczność pochwy, wykorzystująca laser Er:YAG i opierająca się na fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową tkanki. Ściśle kontrolowana energia lasera VSP dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Podgrzanie kolagenu powoduje jego natychmiastowe skurczenie się, co z kolei sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze, a to w konsekwencji prowadzi do kurczenia i zmniejszania się naświetlanej tkanki. Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy i pod koniec tych właśnie procesów leczona tkanka jest wzbogacona o nowy kolagen i wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.
Laserowe obkurczanie tkanek pochwy – zmniejszenie średnicy pochwy
Zabieg laserowego obkurczania tkanek pochwy jest najnowszą metodą leczenia problemu wiotkości pochwy. Terapia laserem jest alternatywą do zabiegów chirurgicznych, gdyż jest dużo bezpieczniejsza, nie wymaga znieczulenia ani hospitalizacji i jest całkowicie bezinwazyjną metodą.
Efekt po zabiegu
Efektem zabiegu laserowego obkurczania pochwy jest poprawa tkanek które stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy (staje się ciaśniejsza). Polepszają się także doznania seksualne, poprawia się jakość i komfort współżycia. Efekt zabiegu laserowego obkurczania pochwy pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez ok dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.
Czas trwania zabiegu
Zabieg laserowego obkurczania pochwy trwa ok. 30 min.
Ilość zabiegów
Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, w zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. Jeśli istnieje potrzeba procedurę można powtórzyć po miesiącu.
Zalecenia po zabiegu
Pacjentka po zabiegu może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, zaleca się na tę dolegliwość stosować podpaski higieniczne. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez 30 dni od zabiegu.
Długość utrzymywania się efektu
Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu, może zaprocentować i spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.
W przypadku, gdy kobieta jest w okresie menopauzy należy stosować hormonalną terapię zastępczą – odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu
- aktywne infekcje pochwy,
- nieuregulowana cukrzyca,
- miesiączka,
- choroba nowotworowa.
Odmłodzenie okolic krocza nici vaginal narrower
Vaginal Narrower to współczesna odpowiedź na kobiece dolegliwości związane z układem rozrodczym i dyskomfort, jakie powodują. Poporodowe uszkodzenia mięśni krocza, nieprawidłowe ich zeszycie lub związane z wiekiem obniżenie tylnej ściany pochwy to tylko niektóre z przyczyn uporczywych problemów, przeszkadzających w aktywnym funkcjonowaniu kobiety. Vaginal Narrower polecany jest kobietom, które odczuwają zmniejszoną satysfakcję seksualną, cierpią na nawracające infekcje w okolicy krocza, walczą z problemem nietrzymania wydzieliny z pochwy lub wypadaniem narządu rodnego. Vaginal Narrower jest małoinwazyjnym zabiegiem ginekologicznym, który znacznie wpływa na poprawę struktur komórkowych organów płciowych. W efekcie wejście do pochwy zwęża się, dzięki czemu rzadziej dochodzi do infekcji, mięśnie wokół przedsionka pochwy stają się mocniejsze, a tkanki zostają ujędrnione. Zabieg wpływa także na poprawę wyglądu zewnętrznych narządów płciowych.
Vaginal Narrower zrewolucjonizował metody chirurgiczne w zakresie rewitalizacji i zawężania pochwy. Polega na zastosowaniu nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, które zmniejszają wejście do pochwy. Nici wykonane są z kaprolaktonu i są rozpuszczalne, efekt estetyczny jest widoczny natychmiast, ale obserwujemy także stymulację produkcji kolagenu w miejscu założonych szwów.
Zabieg przeprowadza lekarz po badaniu ginekologicznym i odpowiedniej kwalifikacji. Przeciwwskazania to choroba nowotworowa, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, ciąża. Planowanie urodzenia dziecka nie jest przeciwwskazaniem do założenia nici. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub w krótkim dożylnym. W zależności od nasilenia dolegliwości i stopnia problemu zakłada się od 1-2 nici. Zabieg wykonywany jest bez użycia skalpela. Pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych obowiązków z wyłączeniem współżycia przez 1-2 tygodnie.
Wskazania do zabiegu:
- Zmniejszenie satysfakcji seksualnej
- Większa ilość infekcji w okolicy krocza (Dismicrobisms)
- Nietrzymanie wydzieliny z dróg rodnych
- Wypadanie narządu rodnego*
* Jest to uwypuklanie się jednego lub więcej narządów miednicy do pochwy lub ich wypadanie. Do narządów miednicy należą: pochwa, macica, pęcherz moczowy, jelita. Do wypadania dochodzi, gdy mięśnie, ścięgna i więzadła (aparat podtrzymujący narządy miednicy) utrzymujące te organy w prawidłowej pozycji, ulegają osłabieniu.
Powiększenie punktu G
Powiększenie punktu G jest to mało inwazyjna, niechirurgiczna, nowoczesna metoda polegająca na wstrzyknięciu w jego okolicę preparatu na bazie kwasu hialuronowego.
Wskazania do zabiegu
Zabieg powiększenia punktu G skierowany jest do wszystkich kobiet, które pragną poprawić i wzmocnić doznania intymne. Punkt G uważany jest za jedną z najbardziej erogennych stref ciała kobiety.
Efekty po zabiegu
Zabieg uwydatnia, powiększa i ujędrnia punkt G, czego efektem są zwiększone doznania intymne. Już w 4 godziny po zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywność seksualną. Efekt utrzymuje się około 2 lata.
Czas trwania zabiegu
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 minut.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- miesiączka
- aktywna infekcja okolic intymnych
Cena: 1500 zł